FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Clotidal MAX to lek przeciwgrzybiczy stosowany do leczenia infekcji żeńskich zewnętrznych narządów płciowych.

Clotidal MAX stosuje się w leczeniu zakażeń pochwy i sromu wywołanych przez mikroogranizmy, zwykle z rodzaju Candida.

Clotidal MAX zawiera klotrymazol, który ma szeroki zakres działania. Niszczy grzyby oraz hamuje ich wzrost.

Grzyb z rodzaju Candida, który najczęściej wywołuje grzybicę pochwy, występuje m.in. na skórze i podczas niektórych sytuacji takich jak: przyjmowanie antybiotyków, środków antykoncepcyjnych, leków przeciwcukrzycowych czy ogólnego osłabienia organizmu, może stać się patogenny i wywołać kandydozę.

Do najczęstszych objawów grzybicy pochwy należą: swędzenie i pieczenie pochwy oraz bezwonne białe, gęste i grudkowate upławy.

Wg zaleceń lekarza lub zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zalecany sposób użycia to jedna tabletka głęboko dopochwowo, przed snem. Jedna tabletka to pełna kuracja.

Lek Clotidal MAX stosuje się w dawce jednorazowej. Jeśli po 7 dniach od zastosowania Clotidal MAX nie nastąpi znacząca poprawa należy skontaktować się z lekarzem.

Nie należy stosować Clotidal MAX u młodzieży poniżej 16 lat bez konsultacji z lekarzem.

Unikać podrażnień powstałych m.in. w wyniku noszenia ciasnej bielizny wykonanej ze sztucznych tkanin, czy stosowania perfumowanych płynów i mydeł do higieny intymnej.

Podczas współżycia płciowego może dojść do uszkodzenia delikatnego nabłonka pochwy i zaostrzenia infekcji. Ponadto może również dojść do zakażenia partnera grzybicą. Dlatego zaleca się unikanie stosunków płciowych podczas trwania kuracji Clotidal MAX.

Lek Clotidal MAX może być stosowany w trakcie ciąży. Jednak podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży, przed zastosowaniem leku Clotidal MAX należy skonsultować się z lekarzem.

Kobieta w okresie karmienia piersią może stosować Clotidal MAX na grzybiczą infekcję intymną. Jeśli ma dodatkowe pytania lub wątpliwości warto aby skonsultowała się z lekarzem.

Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące stosowania preparatu Clotidal MAX lub Clotidal krem, zachęcamy do zapoznania się z treścią ulotki, która zawiera informacje ważne dla pacjenta.

Clotidal, krem dopochwowy. 1 gram kremu zawiera 10 mg klotrymazolu.
Wskazania: Miejscowe leczenie: Grzybiczego zapalenia błon śluzowych narządów płciowych wywołanego przez drożdżaki (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy). Zakażenie żołędzi prącia przez drożdżaki.
Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o

Clotidal MAX, 500 mg klotrymazolu, tabletka dopochwowa.
Wskazania: Leczenie infekcji pochwy i żeńskich zewnętrznych narządów płciowych wywołanych przez mikroorganizmy, takie jak grzyby (zazwyczaj Candida), wrażliwe na klotrymazol.
Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.